İstanbul’da Lüks Villa Tasarımı

Kendinize ait lüks bir villanız var ise ve bunun tasarımını yapmak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken çok önemli birkaç nokta vardır ve bu noktalara zaman ayırıp en iyi sonucu elde etmek tasarıma başlamanın ilk adımı olacaktır. Yapı market ürünlerini seçmek pratik ve sağlam sonuçlar elde etmenize yardımcı olur bunun için yapı marketlerde satılan ve montajsız olarak satın alınan mobilyalarla, evin ana eksiklerini toplu olarak tamamlayabilirsiniz. Bu sayede montajını sağladığınız kaliteli mobilyalarınızı evinizde uygun yerlere yerleştirebilirsiniz. Dekorasyonu ucuza mal edilen evlerdeki en başlıca hatalardan biri de, mobilya renklerinin birbirinden tamamen farklı olmasıdır. Koyu kahverengi dolap, açık kahverengi masa ve siyah bir kitaplık gibi her biri farklı renkte mobilyalar dekorasyonu bozar. Renk uyumu evi şık gösteren önemli bir detaydır. Evinizde kullanacağınız aksesuar seçimlerine de özen göstermelisiniz, ucuz ve çok sayıda aksesuar almak yerine şık ve az sayıda aksesuar almak evdeki kalabalığı azaltacaktır, kalabalığın azalması da şıklığı artıracak ve aksesuar işlevini yerine getirecektir.

Ultra lüks bir evin bahçe ve görünümü son derece büyüleyici olmalıdır ama bununla birlikte iç dekorasyonlara da ağır bir özen gösterilmiş olmalıdır. Lüks banyoları; cam duş kabinesi ve küveti ile beyaz renklerle dekore edilmiş, mutfağında ise özel bir tasarım kullanılmış, modernliğin üstüne çıkan bir görünüme sahip bir villa yaşanabilitesi yüksek olan bir villa demektir. Bu lüks evin yan kısmında ise genellikle özel garajı ile hayati ihtiyaçları karşılayacak her şeye sahip olduğunun da bir başka göstergesi. Modern salonunda ki tasarımlarda krem ve pastel kahve tonlarında deri koltuklar, ahşap zemin ve duvar tasarımında taş kaplamalar ve şömine kullanılan bu evler ultra lüks ismini layığı ile taşımaktadır. Yatak odası nda ise beyaz renklerin hâkim olduğu mobilyalar seçerek ve yer zemin inde laminat parke kullanarak, bu odanın konum seçimini tam da bahçeye bakan kısımdan yapmak ve güne doğa içerisinde uyanmanın verdiği hazzı yaşamak lüks bir hayatın olmazsa olmazlarındandır. Bir villanın olmazsa olmazları; dış mekân da çocuk parkı, havuzu, spor alanları, yeşil bahçesi, otoparkı ve tabi ki de aydınlatması iken iç mekânda salon, mutfak, yatak odaları, balkon, banyo, çocuk odaları, yemek odaları, ofislerdir.

Antre Tasarımı

Antreler evlerimizin girişi olup evin tüm odaları ile ilgili kısa bir özet konumuna sahiptir. Evin girişinin huzurlu, geniş, şık, göze güzel görünüyor olması eve giren kişiler de rahatlama ve memnuniyet duygusu öne çıkaracaktır. Antre genellikle evin kompozisyonu hakkındaki kısa bir özet gibidir.

Antrelerimizin tasarımında dikkat etmemiz gereken en önemli noktalardan ilki, antrenin geniş ve ferah olmasıdır. Aydınlatmalar ve zemin kaplamalarının da büyük öneme sahip olduğu antrelerde, açık renkli zemin kullanmalı koyu renkli zeminlerden kaçınmalıyız. Antre girişinde kıyafetler, ayakkabılar ve çantalar için özel bölmelerden oluşan bir portmanto yapılması ve bu portmantonun renginin iyi seçilmesi girişinizi zenginleştirecektir. Girişlerdeki çiçek, saat, vazo gibi aksesuar araçlarının seçiminde renk uyumuna dikkat etmeli bunlardan birini mutlaka kullanmalıyız, bu tür aksesuarlar girişe renk kattığı gibi, zengin bir hava estirecektir. Daha öncede dediğimiz gibi, antreler kitapların önsöz kısmı gibidir, nasıl ki bir önsöz kitap ile alakalı bilgileri içerisinde bulundurur, antrede tıpkı bir önsöz gibi ev ile alakalı tüm bilgileri içerisinde barındırır.

Уютное настроение теплоты домашнего очага привнес в интерьер гостиной мраморный камин. Много окон в гостиной пропускают в помещение достаточное количество дневного света, что делает  апартаменты еще наряднее и роскошнее. Окна украсили шторы из роскошного шелкового бархата теплого сиреневого оттенка. Высокий потолок украсили нарядные авторские люстры.  Светлую гладь мраморных полов дизайнеры интерьера дополнили стильными резными узорами.

Yatak odası Tasarımı

Yatak odası yapacağımız odanın seçimi tasarıma başlamadan önceki adım olup tasarım kadar öneme sahip olmaktadır. Evin en çok özen isteyen odası desek pek de yanlış olmayacaktır. Yatak odaları günün tüm yorgunluğunun atıldığı yer olduğunu göz önünde bulundurursak bu odanın seçimi ve dekorasyonunda çok titiz bir şekilde çalışmalıyız. Öncelik yatak odalarında yüksek tavanlara ve geniş yüzeylere öncelik vermeli, büyük ve yüksek tavanlı bir oda ile küçük ve dar bir oda arasında farkı anlamalıyız.

Oda seçimini yaptıktan sonra, sıra dekorasyona gelmelidir. Odamızı gerektiğince az eşyalarla doldurmaya özen göstermeliyiz, bu bir yatak koyup odayı terk etmeliyiz anlamına gelmemektedir. Bilakis gerekli olduğu müddetçe istediğimiz kadar eşya koyabiliriz ama bu eşyaların odadaki işlevine çok önem göstermeliyiz. Büyük yatak odalarımız için büyük ve yüksek yatak başlıkları tercih ederken, küçük odalar için küçük yatak başlıkları tercih etmeliyiz. Ve yine odamız küçük ise dolap kapaklarını sürgülü tercih edilmeliyiz. Yatak seçimi yaparken da odanın büyüklüğü ve şekline dikkat etmeliyiz. Yatağınızın yerini seçerken yatanların ve yatağı toplayanların rahatlığını düşünmelisiniz. Karyolanız mutlaka duvara yaslanmak durumundaysa, dış duvarlardan uzak durmaya çalışmalısınız. Kış mevsiminde dış duvarlar, iç duvarlara göre 1-2 derece daha soğuk olur. Sağlığı korumak açısından, karyolayı pencere kenarına yerleştirmek de sakıncalıdır; pencere ile kapı arasında hava akımları oluşacaktır. Pencerenin, yatağın yan tarafında ya da karşısında olmasını arzulamak bir beğeni sorunudur.

Görülmeye değer bir manzaranız varsa pencere ile yatak karşılıklı olmalıdır. Veya öğleden sonra uyku alışkanlığınız varsa mümkün olduğunca pencere-yatak arası uzak tutulmalıdır.

Mutfak Tasarımı

Ev hanımlarının en fazla zaman geçirdiği mutfakları daha rahat ve fonksiyonel hale getirmek sizlerin elindedir. Mutfak ile oturma bölümü arasında hem mutfak tezgâhı hem de yemek masası olarak kullanılabilecek, alt kısmı depolama işlevi ören bir ayırıcı kullanabilirsiniz bu ayırıcılar günden güne popüler hale gelmeye başlamış ve mutfaklarda modern bir etki sağlamıştır. Dekoratif raflar kullanılabileceği gibi tavana kadar yüksek, kapalı tezgâh üstü dolaplar da tercih edilebilir bu dolaplar mutfağın şıklığını artırdığı gibi kullanım alanını da artırmış ve daha çok saklama alanı ortaya çıkarmış olacaktır.

Mutfakta üç temel alan olan yemek pişirme, hazırlık ve yıkama alanlarının arasında belli bağlantılar olmalıdır. Genellikle açık mutfaklarda kullanılan L mutfak yerleşimi kare ve küçük mutfaklar için de idealdir. L mutfak daha çok depolama ve çalışma alanı sağlar, yürüme mesafeleri en aza iner. L mutfak düzeninde buzdolabı kapıya en yakın yere konulmalıdır. Dilerseniz modüler hazır mutfak kullanabilirsiniz ya da kendi mutfağınıza göre tasarım yaptırabilirsiniz. Yer döşemesinde rengi çok koyu olmayan, tercihen doğal granit, mermer, suni mermer, traverten kullanabilirsiniz. Bu ürünlerin hem kullanış ömrü uzundur hem de görüntü açısından daha şıktır.

Ev ofisi Tasarımı

Profesyonel anlamda “ev ofisi”, yakın bir tarihe kadar belli meslek gruplarına veya hafta sonu, evinde çalışma yapan insanlar için gerekli hale geldi. İş gereği ara ara insanlarla bir araya gelmeniz gerekiyorsa ve bunun için villanızın bir kısmını bu durum için kullanmak istiyorsanız, odanın konumu için yapacağınız seçime dikkat etmeli ve ev sakinlerinin huzurunu bozmayacak bir konum seçilmelidir. Eğer bu alanda uzun süreli çalışılacaksa oturuşa dikkat edilmeli dolayısıyla sandalye seçimi iyi bir şekilde yapılmalıdır. Ofis için tasarlanan bir sandalye ve bilgisayar masası kullanılmalıdır.

Ekran, başınızın öne veya arkaya doğru eğilmemesi ve düz görebilmeniz için ayarlanabilir olmalıdır. Masada çalışırken, size gerekli olabilecek şeylerin listesini çıkartıp, ona göre öncelikli eşyalarınızı daha kolay ulaşabileceğiniz bir yere koyunuz. Çekmeceleriniz kolay açılır olmalı ve çalışırken sizi zor durumda bırakmamalıdır. Yeriniz uygunsa, çalışma alanınızın yakınlarına koltuk veya bir oturma grubu koyabilirsiniz. Eğer bahsi geçen alan, tek bir kişi tarafından kullanılıyorsa; sevdiğiniz bazı küçük objeleri gözünüzün önünde sergileyebilir ve dinlenme anında bunun keyfini çıkartabilirsiniz.

Gardırop Tasarımı

Gardırop denince maalesef birçoğumuzun aklına eşyalarımızı dolduracağımız, fazla ayakkabılarımızı poşetler içinde atacağımız, yorgan, yastık gibi eşyalarımızı dolduracağımız mobilya geliyor. Fakat gardırop artık bundan çok daha fazlası haline geldi, tasarım firmalarının da büyük etkisiyle gardıroplar kendi içerisinde yeni bir hayat düzeni oluşturmaya başladı. Dolapların düzeni, bölümlere ayrılması, kullanılış amacı, rengi, büyüklüğü ve diğer tüm özellikleri tamamen müşterinin ihtiyaçlarına göre tasarlanabilme ve bu ihtiyaçları karşılayabilme aşamasına gelmiştir.

Gardırop tasarımında dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan birisi ve asıl amaç kullanılan mekânın içerisinde daha fazla eşya yerleştirebilme sonucu almaktır. Bu sebeple tasarımcılar gardıroplarımızın tasarımını yaparken, kullanacağımız mekânın büyüklüğüne göre en kaliteli sonucu elde etmeye çalışmaktadırlar. En başarılı gardıroplar içerisinde düzeni en çok bulundurabilen gardıroplardır, aydınlatma, havalandırma ve kullanılan malzemenin renk-kalite seviyesi gardırop tasarımı süresince en çok dikkat edilmesi gereken diğer noktalardandır. Neticede, kaliteli ve profesyonelce tasarlanan bir gardırop kullanıcının hayatını kolaylaştıracak, dağınıklık ve düzensizlik ortadan kalkacak ve küçük bir mekânda büyük bir saklama alanı ortaya çıkacaktır.

Yeni evinizin en iyi tasarıma sahip olması için istekte bulunun.
Verilen formu doldurunuz, en kısa sürede sizlerle iletişime geçip detaylar hakkında konuşacağız.
[gravityform id=”1″ title=”false” description=”false” ajax=”true”]