İstanbul’un Lüks Evleri

ANTRE TASARIMI

Avrupa’nın tarihsel açıdan en eski ve en etkileyici şehirlerinden birisi olan İstanbul, batı ve doğu arasında ki bir köprüyü simgeleyen yerinden ötürü çok sağlam bir geçmişe sahiptir. Günümüzün en seçkin şehirlerinden birisi olma durumuyla ve hızla gelişmekte olan ekonomisiyle bilinen İstanbul, ekonomisindeki bu gelişimi günden güne hızla artan lüks konutları sayesinde elde etmektedir. İstanbul’un sahip olduğu bu lüks konutlar, turistlerin en uğrak yerlerinden birisi olan İstanbul’un değerini gitgide artırmakta ve her yıl 10 milyon civarı ve üstü turiste ev sahipliği etmektedir. Bu büyüleyici şehir sahip olduğu yemekler, kültürel geçmişi ve mimarisi sayesinde dünya şehirleri arasında yerini almış, en çok ziyaret edilen ve ziyaret edilmesi tavsiye edilen şehirler arasındaki yerini almaya başarmıştır. Boğaziçi’nden, Nişantaşı’na, Nişantaşı’ndan Kuzguncuğuna kadar muazzam lüks konutlara, yalılara, köşk ve dairelere ev sahipliği yapan İstanbul, emlak alanında da hızlı bir ilerleme içerisine girmiştir.
Boğazdaki en lüks yalılar sahip oldukları zenginlik ve zarafetleri sayesinde İstanbul’un en gözde konutları arasına girmiştir. Tam da Avrupa ve Asya’nın birleştiği noktayı gören bu yalılar, denizin hemen yanında yerlerini almış ve sahip oldukları 7-8’e varan lüks yatak odaları, salonları, mutfakları ve banyoları ile dudak uçurtan tasarımlara sahip olduklarını tüm dünyaya ispatlamışlardır. Denize yakın olmasının yanı sıra özel havuzlara da sahip olan bu konutlar, sahiplerinin her türlü ihtiyacına cevap vermektedir.

Bu lüks konutlar genellikle salon, oturma odası, yatak odası, çocuk odası, mutfak ve banyo-tuvaletten oluşmakta ve içinde bulundurduğu estetiği sayesinde birçok insanı etkilemektedir. Büyük salonlu bu evlerde dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan birisi, estetiği ve tasarımı nasıl bir araya getirmek ve bunun sonucu olarak nasıl bir oda elde etmek olmalıdır. Salon dekorasyonu yaparken dikkat edilmesi gerekilen en önemli noktalardan birisi eşyaların birbiri ile uyumu olmalıdır. Halı ve duvar renklerini birbiriyle olan uyumu salon tasarımı denince akla gelmesi gereken ilk şey olmalıdır. Öte yandan da aksesuar ve detaylarımızın mobilyalarımızla oluşturduğu ahenge dikkat etmeli ve karşıt renkleri tercih etmeliyiz. Salonlarımızda ahengi elde etmenin ilk basamağı, duvar rengimiz ile zemin rengimiz ya da mobilya rengimiz ile halı rengimizin birbiri ile olan uyumuna dikkat etmek olmalıdır. Salonunuz için açık renkli mobilyalardan hoşlanıyorsanız halı seçiminiz kesinlikle daha koyu renklerden olmalı ve halınızın perdeleriniz ile uyumu oran içerisinde olmalıdır. Zemin döşemeniz koyu renklerden oluşuyorsa açık renkli bir koltuk takımı kullanmak ve duvarlarınızda açık renkli boyalar kullanmak odanızdaki uyumu artıracaktır. Salonumuzun misafirlerimizin ağırlanacağı oda olacağını aklımızdan hiçbir zaman çıkarmamalı ve onların rahatı için en kaliteli mobilya, renk ve dekorasyon seçini yapmaya dikkat etmeliyiz.

MUTFAK TASARIMI

Diğer dikkat edilmesi gereken odalarımızdan birisi de, muhakkak ki yatak odalarımız olmalıdır. Yatak odalarımızın tasarımını yaparken de diğer odalarımızda olduğu gibi alanında başarılı bir içmimara başvurmalı ve onun tavsiyelerine kulak vermeliyiz zira sabah uyandığınızda kendinizi mutsuz hissedeceğiniz bir yatak odası kötü tasarlanmış ve dekore edilmiş anlıma gelmektedir. Bu yüzden açık renkli, beyaz, ışıltılı, parlak renkleri seçmeliyiz. Bunun yanı sıra eğer daha koyu renkli mobilyalar seçmeyi planlıyorsak da o zaman duvarımız için seçeceğimiz renge mutlaka uzun bir zaman ayırmalıyız. Çünkü koyu renkli mobilyaların olduğu bir yatak odasını koyu renk bir boya ile boyarsak alacağımız sonuç karşısında kısa bir süre içinde hayal kırıklığına uğrayabiliriz.

Yatak odalarımızı genellikle yorgunluğumuzu atmak ve dinlenmek amacıyla kullandığımız için, odada kullanacağımız çok farklı ton ve renkler sizleri yoracak ve dinlenmenize engel olacaktır bu tür sonuçları önceden bilmek ve ona göre tedbir almak en başarılı sonuç olacaktır. Seçeceğiniz mobilya, renk, ışıklandırma, halı, aksesuar ve perde kadar büyük bir önem taşıyan yatak seçiminize de dikkat etmeli, sağlıklı ve ortopedik yataklar tercih edilmeli, olabildiğince büyük bir yatak başlığı alınmalıdır. Seçeceğiniz yatağın yüksekliğine dikkat etmeli, alçak yataklar almaktan kaçınılmalıdır. Son olarak da yatağınız için seçeceğiniz örtü ile halı ve perdeler arasında bir nüans oluşturmalı ve göze hitap edecek bir yatak odası elde ederek odaya her girdiğinizde mutlu olmalısınız.

MODERN MUTFAK TASARIMI

En önemli diğer odalardan birisi de muhakkak ki çocuk odasıdır. Çocuk odalarının tasarımı yapılırken ilk olarak aklımızda tutmamız gereken şey, çocuklarımızın hayal gücüne ve dünyasına en yakın şekilde bir tasarım yapmak olmalıdır. Çocuklar tükenmek bilmeyen enerjilerini dekore edilen oda içerisinde tüketmeli ve tüm meraklarını bu oda içerisinde söndürmelidir. Bilindiği gibi çocuklar tüm gün, koşturma, zıplama ve oynama gibi aktiviteler içinde olurlar. İşte tam da bu noktada çocuklarımızın neler sevip neler sevmediğine dikkat etmeli, tasarlanan çocuk odası içerisine onların her türlü aktivitelerini görebilecekleri bir hayat alanı üretmeliyiz. Futbolu seven bir çocuk için odasını bir stadyum gibi dekore etmek, araba tutkunu olan bir çocuğun odasını araba yarışlarına çevirmek, bebeklerden hoşlanan bir kız çocuğunun odasını bir prenses odasına çevirmek çocuğun odasına karşı olan sevgisini artıracak ve tüm enerjisini odasında atarak etrafa zarar vermeyen bir çocuk haline gelecektir.

YATAK ODASI TASARIMI

Bayanların en çok önem verdiği mutfak tasarımına gelince; mutfak tasarımında en çok dikkat etmemiz gereken ve bir o kadar da gereksiz gibi görünen aydınlatmalardır. Yine işinin ehli olan iyi bir içmimarın yardımı ile mutfaklarımız en önemli ve bir o kadar da gerekli olan aydınlatmasına kavuşturulmalıdır. Bundan sonra dikkate alınması gereken adım da, zemin olmalıdır.

Açık renk zemin kaplaması kullanmak karanlık mutfakların aydınlanmasına ve daha geniş ve ferah olmasına katkıda bulunur. Bir bu kadar önemli olan da mutfak pencereleridir, pencereler mekânın aydınlanmasında ve gün ışığından yararlanmasında büyük rol oynar. Seçeceğimiz dolap renkleri de mutfağın ferahlığında etkin rol oynamaktadır ve açık renk dolaplar mutfağı daha sade bir o kadar da zengin göstermektedir. Unutmayın ki ayrıntılar bütünde saklıdır ve mutfak dekorasyonu ayrıntılarla bütündür.

YATAK ODASI

Banyolar evlerin kalitesinde vazgeçilmez etkenlerden birisidir. Banyo dekorasyonu yaparken kullandığınız renk ahengine uygun, kaliteli, kullanışlı ve görselliğine özen göstererek tercih yapmalıyız. Banyo denince akla ilk gelen şeylerden birisi, banyo lavabolarıdır. Lavabolar teknolojinin de gücüyle akıl almaz şekiller almış, banyoların içerinde ayakta duran birer değerli eser haline gelmiştir.

Banyolarımızda kullanacağımız küçük detaylarla da zenginliği ve zarafeti artırabilir, mumlar, ufak çiçekler, bunlarla uyum içerisinde olan havlularla banyo tasarımını tamamlayabiliriz. Tabi ki daha önce de söylediğimiz gibi, evimizin hangi noktasında olursa olsun, işinin ehli, kaliteli, tecrübeli ve kendine güveni olan bir içmimar ile çalışmalıyız.

Yeni evinizin en iyi tasarıma sahip olması için istekte bulunun.
Verilen formu doldurunuz, en kısa sürede sizlerle iletişime geçip detaylar hakkında konuşacağız.
[gravityform id=”1″ title=”false” description=”false” ajax=”true”]