Lux Tasarımı

Salon Tasarımı

Modern dünyanın modern haline ayak uydurmak bazen zor hale gelebiliyor. Bazı kişiler için modern bir tasarımı değil de klasik türler daha cazip geldiğinden dolayı bu tarzda devam edebiliyor. Klasik dediğimiz zaman genel olarak akla gelen eski ve basit şeyler oluyor.

Fakat klasik salon dekorasyonu öyle bildiğiniz gibi basite alınacak bir konu değil. Biraz eski tarz ile birlikte modern bir çizgi arasında gelişmiş benzersiz bir güzellik bana kalırsa. Bu tarzı hastası olan insanlar da var. Öyle ki eski tarihi eşyaları ve aksesuarları almak için milyonlarca lira para döküyorlar. Bu yüzden bu tarzı da bu dekoru da yabana atmamak gerek.

Salon dekorasyonu yaparken en önemli konu eşyaların birbiri ile uyumlarıdır. Salonda halının rengiyle duvarların renginin birbirini yakalaması ilk şarttır ve diğer şart ise mobilyalar ve aksesuarların halı ve duvar renkleri ile bir bütün halinde olmasıdır. Bu uyumu sağlamak için çeşitli yollar bulunmaktadır. En basitinden duvar renginiz ile aynı renkte bir zemin kullanabilirsiniz ya da mobilyalarınız ile aynı renkte bir halı tercihi ile uyumu kolaylıkla yakalayabilirsiniz. Bununla birlikte salon dekorasyonu  için mutlaka halı kullanmanız gerekmez. Zemin döşemenizi özenle seçtikten sonra üzerini halı ile kapatmak çok da şık bir hareket olmaz.

Bu nedenle temel alınan noktayı zemin döşemeniz ve zemin döşeme renginiz oluşturmalıdır. Örnek salon tasarımımızda da görebildiğiniz gibi, beyaz rengi temel olarak aldığımız salonumuzu şık koyu renk ahşap mobilyalar ile tamamladık, zeminler de ise klasik parke, lamine, halı yerine modern zemin kaplamaları kullandık. Duvarlarda uyguladığımız alçı kaplamalı şekillerle ile bütünlüğü elde ettik. Salonumuzda görmüş olduğunuz gibi, renk uyumu mekânın zengin ve daha şık olmasına katkıda bulunmuştur.

Mutfak Tasarımı

Günlük yaşantımızın büyük bir kısmını evimizde geçiririz. Peki ya evimizde hangi alanlar daha çok kullanılmakta ve ev bireyleri tarafından ziyaret edilmektedir. Evimizde iken içerisinde uzun zamanlar geçirdiğimiz mutfaklarımız için artık yenilenme vakti gelmiş gibi görünüyor.

Mutfaklarınızda yapacağınız her türlü değişiklik için Antonvich tasarım ekibi ile yapacağınız danışmalardan sonra en iyi kararı alacağınızı garanti ediyoruz. Mutfaklarınız da sade bir görünüm istiyorsanız minimalist modern tarzı deneyebilirsiniz.

Keskin hatlı, süslemesiz sade mutfak dolapları, parlak yüzeyler, spot ışıklar ve nötr renkler bir araya geldiklerinde son derece modern görünümlü sade bir mutfak ortaya çıkacaktır. Mutfakta desen kullanmak isterseniz geometrik ya da çizgili desenler bu tarza en çok uyanlardır.

Bizimde yapmış olduğumuz bu küçük ama kullanışlı mutfak tasarımında, en kaliteli renkleri ve mobilyaları seçerek modern bir mekân elde etmeyi hedefledik. Yemek masasını mutfağın içerisine dâhil ederek küçük bir yaşam alanını televizyon vesilesiyle ortaya çıkardık. Uyumlu ve aşırı olmayan renklerin seçimi, bunlara uygun dolap ve masa seçimi ve son olarak aksesuar ve teknolojik ürünlerin ilave edilmesiyle son derece başarılı bir iş ortaya koyduk.

Banyo Tasarımı

Banyo evinizin en önemli bölümlerinden biridir. Güne sağlıklı ve zinde bir başlangıç yapmak, gün boyunca yaşadığınız stresi üzerinizden atmak için ılık bir duş vazgeçilmezdir. Eğer evinizde şık bir banyonuz varsa bu daha keyifli bir hale gelir.

Banyonuz ister geniş olsun ister dar birbirinden değişik tasarımlar ile  onu konforlu ve şık bir hale getirebilirsiniz. Banyolarınızı geniş göstermek için duvarlarınızda açık renkler hâkim olmalıdır. Pastel ve koyu renkler basık, boğucu bir hava verirken; uçuk, yumuşak  renk tonları banyoda geniş bir alan hissi yaratır.

Banyonuzun ölçüleri müsait olduğu takdirde geniş çaplı ve fazla desenli olmayan fayanslar tercih edilmelidir. Desenlerin yoğun olması ortama boğuk ve sıkıcı bir hava vermektedir. Bunun dışında aynaları daha fazla kullanmak, cam kabin tercih etmek de ferahlatıcı bir tasarım için önemlidir. Düşük voltta spot ışıklarla yapılan aydınlatma ile veya cepheye bakan küçük bir pencere ile banyonuz daha aydınlık, ferah bir hale gelebilir.

Tamda örnek mutfak tasarımımızda göreceğiniz gibi, evin diğer odalarıyla uyum içerisinde olan ve şık i bir çizgiyi yakalayan bir banyo elde etmek için çalışmalar yaptık. Duvar rengi, zemin rengi, mobilya, lavabo ve aksesuar seçimlerinin uyumlu yapılışıyla son derece modern ve bir o kadar da zengin görünümlü banyomuzu elde etmeyi başardık.

Sizlerde banyolarınızda ve diğer tüm mekânlarınızda yapmayı düşündüğünüz her türlü değişiklik için tasarım ekibimiz ile görüşebilir ve en iyi sonuçları bizlerle ede edebilirsiniz.

Yatak Odası Tasarımı

Yatak odası yapacağımız odanın seçimi çok önemlidir. Belki de evin en özen isteyen odasıdır. Bütün günün yorgunluğunu atabileceğimiz alanlardan biri olduğunu düşünürsek bu odanın seçimi ve dekorasyonunda daha titiz davranmalıyız.

Eski evlerde olduğu gibi yüksek tavanların, geniş iç hacimlerin olmadığı yatak odalarına bir-iki düzenleme ile aynı etkiyi vermeye çalışmalıyız. Eski evlerin güven, gizlilik duygusu yansıtan yatak odalarından ne kadar uzaklaştığımızı anlamak için isterseniz odamızı bir kez daha gözden geçirelim.

Tahtadan bir döşeme, duvarlarda beyaz kireç badana, sade bir karyola, sandık, aynalı bir konsol. Bembeyaz dantel işler ve kısacası huzur veren bir oda. Ancak bu çizgiyi istersek yakalayabiliriz. Hem de ekonomik şartlarda. İşe oda seçimimden başlayalım; evin en uzak ve en sessiz odası yatak odası için uygundur. Aynı zamanda çalışma odası olarak kullanmıyorsanız ışık çok önemli değildir.

Oda seçimini yaptıktan sonra, sıra dekorasyona geldi. Fazla eşyalarla doldurmamaya özen göstermeliyiz. Yüksek ve büyük başlıklı karyolalardan uzak durmalıyız, eğer odanız küçükse bu yanlış seçim odanızı daha da küçük gösterecektir. Dolabınızın kapakları odanız küçükse sürgülü tercih edilmelidir. Görmüş olduğunuz yatak odası çalışmamızda, daha küçük çapta bir odanın tasarımını gerçekleştirdik. Beyaz, bej ve kahverengi tonlarını temel aldığımız yatak odamızda uyumlu bir renk seçimi yaparak odanın zenginliğini artırdık.

Yeni evinizin en iyi tasarıma sahip olması için istekte bulunun.
Verilen formu doldurunuz, en kısa sürede sizlerle iletişime geçip detaylar hakkında konuşacağız.
[gravityform id=”1″ title=”false” description=”false” ajax=”true”]