Modern bir tarzda lüks iç

Modern Lüks İç Dizayn

Günden güne hızla artan ve gelişen mobilya ve aksesuar sektörlerinin gelişmesiyle ortaya çıkan dekorasyon sektörü, her geçen gün modern evleri ve dekorasyonları sevenlerin vazgeçilmezleri arasında yerini almaya başlamıştır. Artık inşaat sektörü kendi bünyesinde dekorasyon elemanlarını da barındırmaya başlamış ve modern binaların iç dekorasyonu da bir o kadar modern hal almaya başlamıştır.

Ev dekorasyonunda akla ilk gelen mekânlar arasında salonlar, oturma odaları ve yatak odaları yer almaktadır. Oysaki bilinmesi gereken en önemli unsurlardan birisi de banyolardan mutfaklara kadar, salonlardan yatak odalarına kadar, duvar renklerinden mobilya seçimine kadar her türlü şey modern dekorasyonun içine girmektedir.

Aydınlatmalar, en önemli unsurlardan biri olup, modern mekânlar elde etmemize katkı sağlarlar. Avize seçimi ve ışıklandırma kalitesi ile ferah, iç açıcı, modern ortamlar elde edebiliriz. Bu yüzden modern bir ev elde etmek için dikkat etmemiz gerek şeyler; sadece koltuklar, yataklar, dolaplar, halı ve perdeler, aksesuarlardan ibaret olmamalı bunun yanı sıra boya rengi, zemin rengi, ışıklandırma, avize seçimi gibi unsurlara da dikkat etmeliyiz. Her odayı aynı renge boyamaktan kaçınmalı, odanın kullanılma amacına uygun renkler seçmeli ve yaşanabilecek ortamlar yaratmalıyız. Duvarlar da sade renkler kullanarak yorgunluğu atabilir, göz aşinalığını artırabiliriz, yatak odalarında daha sıcak renkler kullanarak modern, ılımlı ve huzurlu bir atmosfer elde edebiliriz.

Modern Yatak Odası Tasarımı

Eskiden kalagelen ve yatak odasını eşyalarla doldurma kültüründen vazgeçerek, modern bir yatak odası elde etmeye başlama zamanı geldi ve geçiyor bile. Yatak odalarımızda modern bir atmosfer sağlamanın birçok yolu bulunmaktadır.

Mobilya seçimi, renk uyumları, perdeler, zeminler, halılar ve aksesuarlar başta gelmek üzere birçok unsurla yatak odalarımızı modern bir forma sokabiliriz. Yatak odalarımızı modern hayatın ihtiyaçları doğrultusunda tasarlamak ve insan hayatının ihtiyaçları doğrultusunda dekore etmek, odamızın tam anlamıyla modern hale gelmesine katkıda bulunacaktır.

Seçeceğimiz gardırobumuzun duvardan duvara ölçülerle yerleştirilmesi daha sağlıklı sonuçlar ortaya çıkaracağı gibi; yüksekliği gömlek ve ceketler için 110 cm civarı, kaban ve elbiseler için 160 cm civarı ve derinliği en az 60 cm civarı olmalıdır böylelikle gereksiz bir gardıroptan kurtulmuş, ihtiyaçlarımıza karşılık veren, sağlıklı, modern bir dolap etmiş oluruz.

Bunun yanı sıra gardırobumuz ile en yakınındaki eşya arasındaki mesafenin en az 60 cm olmasına dikkat etmeli, iç raflar kullanıcının ihtiyacına göre ayarlanmalı, dolap içi ışıklandırmalara yer verilmelidir. Modern bir yatak odası elde etmenin diğer seçeneklerinden birisi de, yatak odamıza kitaplıklar, oturma alanları, modern banyolar, lambalar, raflar, televizyon ve diğer dekorasyon araçlarını uygulamak olmalıdır.

Modern Mutfak Tasarımı

Modern bir ev elde etmenin diğer basamaklarından birisi de mutfak dekorasyonunu sağlıklı bir biçimde yapmaktır. İyi bir mutfak, kullanıcısına rahat çalışma ortamı sağlayan, havalandırması kolay olan, aydınlatması kaliteli olan ve kolay temizlenebilir olan mutfaktır. Bu özellikleri taşıyan mutfağın tek düze renk, desen veyahut modeli yoktur, bu özellikleri taşıyan her mutfak iyi, kaliteli ve modern bir mutfak olarak adlandırılmayı hak etmiş demektir.  Ancak, her şeyden önce, mutfağın ev içindeki konumu, biçimi ve genel yapısı üzerinde durulması kaliteli bir sonuç ortaya çıkarılmasında yardımcı olacaktır.

Mutfağın evdeki yeri, mevsim özellikleri dikkate alınarak tespit edilir. Yaz sıcağını ve güneşi direk olarak alan mutfakta çalışılma zorluğu artacağı gibi, yiyeceklerin muhafaza edilmesi de güç hale gelecektir. Diğer bir taraftan da soğuk ve ısınması zor mutfaklarda da çalışma zorluğu artacaktır. Bu yüzden mutfaklar evlerin güney doğu cephesinde yer almalıdır.  Modern bir mutfağa sahip olmanın en önemli etkenlerinden biride mutfakta kullanacağımız dolap renklerimiz ile zemin ve ışıklandırma faktörleri arasında güçlü bir ahenk oluşturmaktır. Seçeceğimiz sağlıksız dolap renkleri, zemin ve zayıf aydınlatmalar ile mutfağımızı çalışması imkânsız hale getirebileceğimiz gibi, seçeceğimiz sade, temizlenmesi kolay dolap renkleri ile duvar kaplamalarının uyumu, zemin rengi ve yeterli olan aydınlatma unsurları, aksesuar, perde ve masa seçimleri ile de mutfağımızı çalışmaktan zevk alınan bir mekân haline getirebiliriz.

Modern Banyo Tasarımı

Modern bir banyo elde etmenin de tabi ki birçok yolu bulunmaktadır ama en önemli ve bilmemiz gereken şey banyomuzun olduğundan geniş ve ferah gösterilmesi olmalıdır. Bunun için yapmamız gereken şeylerden bazıları şunlardır; öncelikle küçük bir banyo için kesinlikle koyu renklerden uzak durmalı, bu koyu renkleri sadece dekorasyon olarak kullanmayı tercih etmeliyiz. Banyoların kullanım amacına dikkat edilmelidir. Banyonun kullanım amacının duş alma, dolayısıyla temizlenme ve en önemlisi de dinlenme olduğunu asla unutmamalı ve bu temelden yola çıkarak yapacağımız banyo tasarımında, ışıklandırmalara, düzene ve şıklığa özen göstermeliyiz aksi takdirde oluşturacağımız yorucu ortam banyonun kullanım amacıyla ters düşebilir.

Aynı zamanda modern bir banyo elde etmenin diğer yollarından biri de; çekmeceli, raflı modern banyo dolaplarını kullanarak, kötü köşe ve boşlukları doldurmak olmalıdır, böylelikle banyo da mobilya kullanımına dikkat çekmiş hem de gereksiz dağınıklıklardan kurtulmuş oluruz. Modern banyolarımızda aksesuar seçimine dikkat etmeli, parfüm, şampuan, sabun vb. eşyalar dekorasyon unsuru olarak kullanılmamalı ve gereksiz eşyalar ortadan kaldırılmalıdır.

Giyinme Odası Tasarımı

Yatak odalarımız içerisinde uygulayacağımız soyunma odaları da günümüzün en popüler mekânlarından biri haline gelmeye başlamıştır. Yatak odamızı daha büyük şekilde kullanarak, gardırop kullanımından uzak hale gelerek yeni bir mekân ortaya çıkardığımız modern dünya da, giyinme odaları büyük bir yer tutmaktadır.

Çok fonksiyonlu olan giyinme odaları hem yatak odasından ayrılmış olma özelliği ile mahremiyeti korumakta hem de ihtiyaçlara göre ayarlanan kullanışlı dolapları sayesinde tüm kıyafetler bir yerde toplanabilmektedir. Ayakkabılar, gömlekler, pantolonlar, iç çamaşırları ve diğer tüm kıyafetler bir birinden ayrı yerlerde fakat bir oda içerisinde yerlerini alarak hem karışıklığı aza indirgemekte hem de yaşam hızını artırmaktadır.

Modern evlerin vazgeçilmezleri arasında olan giyinme odalarının tasarımı süresince dikkat etmemiz gereken en önemli unsurlardan birisi de giyinme odamızın aydınlatması olmalıdır. Çünkü genellikle başka bir ışık almayan giyinme odaları kaliteli aydınlatmalar ile kullanıcısına kaliteli bir hizmet verme özelliğine sahip olmalıdır.

Yeni evinizin en iyi tasarıma sahip olması için istekte bulunun.
Verilen formu doldurunuz, en kısa sürede sizlerle iletişime geçip detaylar hakkında konuşacağız.
[gravityform id=”1″ title=”false” description=”false” ajax=”true”]