MODERN LOOK OF LUXURY

Salon

Evlerimiz için gün geçtikçe; yeni tasarımlar yeni görünümler, renkler, mobilyalar, aksesuarlar arayışı içine girmiş durumdayız. Hızla akıp giden hayat içerisinde, ilerleyen teknoloji sayesinde ortaya çıkan yeni model eşyalar, halılar, perdeler, aksesuarlar bizlerde de yeni bir değişikliğe sahip olma isteği ortaya çıkartıyor.

Günlük zamanımızı geçirdiğimiz özellikle ev hanımlarının vakitlerinin büyük bir çoğunluğunu harcadığı salonlar diğer bir taraftan da misafirlerin ağırladığı yer olma sebebiyle, evin diğer odalarına nazaran daha bakımlı bir mekân olma özelliğine sahip hale geliyor. Günlük konforumuzu ve ağırlanacak olan misafirlerin konforunu göz önünde bulundurursak gerçekten de salonlarımızı dekore ederken birçok unsura dikkat etmemiz gerektiğini anlamış olacağız. İşte tüm bu unsurları göz önünde bulundurarak modern hayat içerisinde yeni bir tasarım yapma ya da yaptırma seçeneğini ortaya çıkarmış oluyoruz. Salonlarımız için mobilya seçiminde dikkat etmemiz gereken en önemli şeylerden birisi tabi ki de koltuklardır, seçeceğimiz koltuklarımızın rahatlığına, diklik açısına, varsa minderlerinin rahatlığına, iskelet yapısını oluşturan ahşap kısmına büyük özen göstermeli ve bu kriterleri dolduran sağlıklı secimler yapmalıyız.

Açık renk ya da koyu renk mi olup olmayacağı bu kalite kontrol işleminden sonra ortaya çıkmalıdır. Tabi ki odamızın büyüklük küçüklük durumuna göre odamıza açık renk ya da koyu renk koltuklar alabiliriz. Açık renk koltukları daha çok küçük boyutlu salonlar için tercih etmeli zaten küçük olan salonları daha da karanlık hale sokmamalıyız. Koltuklardaki seçimleri izden sonra duvar rengi ve zemin rengi konusunu düşünmeliyiz. Zira koyu renk mobilya koyu renk duvar ve koyu renk zemin ile elde edeceğimiz bir oda için binlerce ampul kullanarak ancak aydınlatma imkânına sahil olabiliriz. Bu yüzden koyu renk koltuklar için daha açık renklerde zemin kaplamaları ve duvar rengi ya da kâğıdını tercih etmeliyiz. Duvar kâğıtları da son yılların en popüler dekorasyon araçları arasına girmiş bazen de duvar kâğıdı yerine heykeltıraşların kaliteli çalışmaları ile odalarımızın duvarlarını hareketlendirerek zengin bir atmosfer elde edebiliriz.

Yatak Odası

Yatak odalarınızın birer kraliyet odasına dönüşmesini istiyorsanız yapmanız gereken en önemli şey iyi bir çalışma ekibine danışmak ve kaliteli iç mimarlar bulmak ve onlardan yardım alarak iyi sonuclar elde etmek olmalıdır. Yatak odaları insanların tüm günün yorgunluğunu attıkları yasam alanı olması itibari ile psikolojik acıdan da sağlıklı şartlar sunmalı ve kullanıcısını tatmin etmelidir. Teknoloji bizleri getirdiği seviye ile birlikte, yatak odalarımızda da bu teknolojiyi uygulamaya çalışmalı duvara monte edeceğimiz televizyon ya da kumandalı perdeler gibi kolaylıklardan yararlanmalıyız.

Mobilya seçiminde özellikle açık renkler tercih ederek daha zengin ve ferah bir ortam oluşturabilir, duvarlarda uygulayacağımız duvar kâğıtları, kabartmalar, işlemeler, motifler ve renklerle odaya ayrı bir sıklık katabiliriz. Aydınlatmaları iyi seçmeli odanın gerektiğinde aydınlık gerektiğinde loş olmasını sağlamalı ve kullanacağımız zeminle birlikte kaliteli ve göze hitap eden iyi bir kompozisyon oluşturmalıyız.

Çocuk Odası

Çocuk odaları çocuklarımızın zamanlarını en çok geçirecekleri mekân olması bakımından çocuğumuzun yaş, cinsiyet ve zevkleri göz önünde bulundurularak, onun istek ve mutluluğu doğrultusunda kaliteli bir yaşam alanı oluşturmalı çocukların bitmeyen enerjilerini odalarını kullanarak harcamalarını sağlamalı ve iyi bir uykuya varıncaya dek odalarından alacakları hizmetten memnun olmalarını sağlamalıyız.

Tüm bu bilgilerin yani sıra, kullanacağımız mobilya, duvar, yer, halı, perde ve yatak örtüsü gibi odaya etki eden tüm unsurları dikkatle seçmeliyiz. Çocuklarımız için belirli bir konsept seçip bunun üzerinde ilerlemeliyiz, belki bir deniz belki bir spor alanı, belki stadyum belki de bir prenses odası oluşturmalı ve çocukların memnuniyetini artırmalıyız.

Banyo

Banyolarımızda eski kullanımından kurtarılmalı depo alanı olarak kullanılmamalı, gereken hijyen ve özeni hak eden mekan olma vasfını taşımalıdır. Banyolarımız dikkat etmemiz gereken unsurları ” fayans secimi, renk secimi, lavabo secimi, klozet secimi, duşa kabin secimi” gibi gruplara ayırabiliriz. Bu basamakları tek tek inceleyerek sağlıklı bir banyo elde etmeyi denemeliyiz. Banyolarımızda zemin ve duvar secimi yaparken banyoyu boğan, huzursuz hale getiren, renkler ve desenlerden uzak durmalıyız.

Daha zengin ve sık görünen zemin ve duvar kaplamaları kullanmalıyız. Lavabo secimi yaparken de kullanılan banyonun kullanıcı sayısını göz önünde bulundurmalı, buna göre büyüklük oranı belirlenmeli ve secim yapılmalıdır. Klozet ve temizlenme ünitesi gibi yenilikler banyoların vazgeçilmezleri arasında yerini almaya başlamış, sağlıklı yasam ve hijyen için yapılması gereken her şey düşünülmüştür, bizlerde bu özellikleri hayatımıza empoze etmeli ve hijyenik bir banyoya sahip olmalıyız. Bunların yani sıra en önemli ve belki de en iyi kaliteyi veren duş kısmına dikkat etmeli, jakuzi mi, küvet mi yoksa sadece duşa kabın mı kullanacağımıza dikkat etmeli rahatlık hissini artıran tüm özellikleri banyolarımızda kullanmalıyız.

Mutfak

Salonlarımızdan sonra özellikle ev hanımlarının en çok dikkat ettiği ve zaman harcadığı yer olan mutfaklarımızın tasarımının nasıl olması gerektiğine biraz değinmeli ve daha rahat bir mutfak elde etmek için nelere dikkat etmemiz gerektiğine zaman ayırmalı ve bunun üzerinde araştırmalar yapmalıyız. Rahat bir mutfak, mutfağın büyüklüğünün yanı sıra eşyaların yerleşimi, renk, aydınlatma, zemin rengi, dolap rengi gibi unsurların yerinde ve sağlıklıca yapılmasıdır. Sağlıklı ve kullanışlı bir mutfak ne demektir?

Sağlıklı bir mutfak kullanıcısına iyi hizmet eden bir mutfak anlamını taşıyan ve kullanıcısını yormayan, isleri hızlandıran mutfak demektir. Peki, bunun yerleşimi nasıl yapılmalıdır, öncelikle mutfakta buzdolabı, yıkama ünitesi, hazırlama kısmı ve pişirme kısımları birbirine oldukça yakın olmalı ki kullanıcı zamandan tasarruf etmeli ve mutfağın bir köşesinden diğer köşesine koşmamalıdır. Bu yerleşimden sonra mutfak dolabı rengi evin tamamı ile uyum oluşturacak şekilde seçilmeli, aydınlatma, zemin ve duvar kaplamaları dikkat içerisinde yapmalı, mutfağı yorucu bir atmosferden arındırmalı, temiz ve sağlıklı bir hayat ortaya çıkarılmalıdır.

Yeni evinizin en iyi tasarıma sahip olması için istekte bulunun.
Verilen formu doldurunuz, en kısa sürede sizlerle iletişime geçip detaylar hakkında konuşacağız.
[gravityform id=”1″ title=”false” description=”false” ajax=”true”]