ROYAL INTERIOR DESIGN BY ANTONOVICH DESIGN

Lüks Salon

Dikkat edin, oturma odanızı iyi organize etmek ve rahat tasarımlara yönelmek çok önemlidir. Şık olsun diye rahat edemeyeceğimiz mobilyalar seçmek yaşantımızda küçük küçük pekçok rahatsız edici sıkıntılara yol açacaktır. Siz ve tüm aile bireylerinizin ortak rahatlığıdı dikkat etmeniz gereken ve önemli olan.

Bu konuda aile bireylerinin her birinin yaşam alışkanlıklarına dikkat etmelisiniz. Örneğin evin beyi yorgun bir günün ardından eve geldiğinde ayaklarını uzatarak tv seyretmek istiyor, evin hanımı kitap oluyacağı bir köşe olsun istiyorsa ve çocuk oyun oynayabileceği bir alan arıyorsa göz ardı edilmemelidir.

Unutmayın ailenizin birlikte zaman geçirdiği ortamlarda herkesin mutlu olacağı ortamlar yaratmak önemlidir.  İhtiyaç kadar, mekan büyüklüğüne uygun işlevsel mobilyalar kullanmak önemlidir. Bu çalışmamızda mavi rengi ve mavi tonlarına ağırlık vererek iyi bir tasarım oluşturduk. Mavi renk ve tonlarında koltuklar kullanarak odanın içerisindeki diğer renkleri daha açık renkleri kullandık ve göze hitap eden hoş bir ortam elde ettik.

Lüks Banyo

Günümüzde banyoları, içinde tuvalet, lavabo, duş ve küveti olan odalar şeklinde tanımlayabiliriz. Özellikle yurtdışında eskiden banyolar “içinde küvet olan odalar” şeklinde tanımlanmaktaydı. Küvetlerin yerini banyolarda duş alınca bu tanım değişti ve ”içinde yıkanılan yer” şeklinde kullanılmaya başlandı. Şu an banyolarda küvetten başka birçok eşya da aynı mekanda yer alabiliyor.

Küveti, lavabosu, klozeti, yer ve duvar kaplamaları, batarya ve muslukları, banyo mobilyaları ve aksesuarları ile banyo çözümleri, her banyodan banyoya, hacmine göre ve kullanıcının tercihine göre şekillenmektedir. Teknolojinin ilerlemesiyle birbirinden farklı banyo ekipmanları ve alternatifleri geliştirilmiştir.

Renginden, mobilyasına ve iç mekanda konumlanmasıyla birçok banyo çözümü mevcuttur. İçinde sadece bir küvet olan oda, artık aydınlatmasından havalandırılmasına kadar birçok tesisatı da içinde barındırmaktadır. Banyolar dar mekanlar olduğu için mobilyaların da yer kazandıran şekilde tasarlanmış olmaları kullanıcı tercihi açısından önemlidir. Büyük banyolarda ise kullanılan mobilya ve seramikler daha çok dikkat çekeceğinden kullanıcının tercihine göre modern ya da klasik tercihler yapılabilir.

Mutfak

Mutfak yerleşimi yapılırken buzdolabı-eviye-ocak arasındaki iş akış süreci göz önünde bulundurulmalı ve mutfağın mekana yerleşimi bu sürece uygun şekilde yapılmalıdır. Bu süreç içerisindeki mesafelerin uygunluğu rahat ve yorulmadan kullanılabilecek mutfak için en önemli kriteri oluşturmaktadır.

Mutfağımızda hazırlamak istediğimiz bir yiyecek için, ihtiyacımız olan tezgah alanları vardır. Bunlar; Buzdolabından çıkardığımız bir yiyeceği yıkamak ve ayırmak için gerekli olan ön hazırlık tezgahı, yıkanmış ve ayıklanmış yiyecekleri, kesmek, karıştırmak, rendelemek vb. işlemleri yaptığımız ocak ile eviye arasında kalan hazırlık tezgahı, pişirdiğimiz yiyecekleri servis edebileceğimiz veya dinlenmeye alabileceğimiz servis tezgahı olarak üçe ayırabiliriz.

Bu tezgahlardan en çok kullandığımız tezgah hazırlık tezgahı olduğundan bu tezgah alanının olabildiğince geniş olması mutfak tasarımı için önemlidir. Bu tasarımımızda kullandığımız renkler tamamen salonumuzla kullandığımız renkler ile uyum içerisinde seçilmiştir. Açık bir mutfağı tasarladığımız için mutfağımızla diğer mekanlar arasında bir bütünlük sağlamaktadır.

Lüks Yatak Odası

İlk olarak yatak odası yerleşiminde göze hoş gelecek, odayı ve sizi daraltmayacak ve rahat uyku uyumanızı sağlayacak mobilyalar, renkler ve yerleşimler tercih edilmelidir.

Rahat uyku uyuyabilmeniz içinde, yatak odanızın perdelerinin ışık geçirmeyen perdeler olmasına ve dışarıdaki seslerin odanıza girip sizi rahatsız etmesini engelleyecek ses yalıtımı olmasına dikkat edilmelidir. Rahat uyku uyumanızı sağladıktan sonra odanın dekorasyonu, yerleşimi kısmına geçebiliriz.

Unutmayın her şeyde ilk ölçünüz rahatınız olmalıdır. Nasıl rahat edecekseniz yatak odanızı o şekilde dekore etmelisiniz. Yatak odanızı dekore etmeden önce, odanın büyüklüğü göz önüne alınmalıdır. Küçük bir yatak odanız var ise odanızı geniş göstermek için açık renk duvar rengi tercih edilmelidir.

Gardırop kapaklarının üzerinde ayna olması da odanızı geniş gösterecektir. Odanın yeterince aydınlık olması da yatak odasını geniş gösterecek bir diğer etkendir.

Yatak odasında gerektiğinde loş, gerektiğinde de aydınlık bir ortam sağlamak için ayarlanabilir aydınlatmalar tercih edilmelidir. Daha geniş bir odanız var ise gardrop kullanmak yerine giyinme odası tasarımı yapılarak mekandan tasarruf edilerek daha düzenli ve kaliteli bir yaşam alanı elde edilebilinir.

Giyinme Odası

Giyim odası, yatak odasında dolap, kıyafet tarzı eşyalarla kalabalık yaratmamak için tasarlanan bir oda çeşididir. Genellikle yatak odasının hemen bitişiğinde bulunan giyim odası bazı durumlarda yatak odalarının içinde olabilmektedir.

Özellikle fazla kıyafete sahip olanlar için oldukça önemli bir oda durumunda olan giyim odası tasarımında bazı noktaları göz önünde bulundurmak gerekmektedir. Bu yazımızda giyim odası tasarımı hakkında dikkat edilmesi gereken noktalara değineceğiz. Öncelikle bir evde giyim odası tasarlanacağı zaman nelere dikkat edilmesi gerektiğini anlatalım.

Giyim odası tasarımı yapılırken kişinin mesleği ve nelere ihtiyaç duyduğu oldukça önemlidir. Sonrasında yatak odası, giyinme odası için yeteri kadar geniş mi veya giyinme odası için ayrı bir oda var mı sorularına cevap verilmelidir. Eğer yatak odası dışında giyinme odası için ayrı bir oda varsa, tasarım oldukça kolaylaşacaktır. Ancak geniş bir yatak odasının bir bölümü giyim odasına dönüştürülecekse veya giyinme odası, yatak odası darsa, o zaman bazı detaylar göz önünde bulundurulmalıdır.

Yeni evinizin en iyi tasarıma sahip olması için istekte bulunun.
Verilen formu doldurunuz, en kısa sürede sizlerle iletişime geçip detaylar hakkında konuşacağız.
[gravityform id=”1″ title=”false” description=”false” ajax=”true”]