VIP Tasarımı

Salon Tasarımı

Salon dekorasyonunda öncelikle ev sahibiyle bir görüşme yapılır. Bu görüşme doğrultusunda ev sahibinin zevklerine göre bir konsept belirlenir. Konsept doğrultusunda renkler seçilir ve buna göre uygulama yapılır.

Örneğin; mobilyalar koyu renklerdeyse, duvar renklerinin kontrast olması açısından birazcık daha açık seçilmesi gerekir ki mekan ferah algılansın. Açık renklerde ise kontrast yaratacak dumanlı renklere gidilebilir, böylelikle kontrast oluşur ve hoş bir görüntü olur. Salon için koltuk seçerken, koltuğun ergonomik olmasına önem vermeli, alınırken üstüne oturulup bakılmalıdır.

Eğer oturulan kısım çok darsa, oturma açısından rahatsızlık verecektir veya çok genişse yine rahatsızlık verecektir. Bu sizin kullanım isteğinize bağlıdır. Konseptiniz eğer ki rahat bir koltuğa açıksa, oturma yerini geniş olarak almanız ve üstünde yatılabilir halde kullanmanız gerekir.

Salon dekorasyonunda, sarkıt aydınlatmayla oturma alanını aydınlatmak gerekir. İsteğe bağlı zeminden de aydınlatma yapılabilir. Ancak masaüstünde sarkıt aydınlatma kullanmak konfor sağlar. Bunun dışında dönemin trendi olan Led aydınlatmalar kullanılabilir.

Bunlar televizyon arkası veya dolapların altları gibi yerlerde kullanılmaktadır. Bu tip aydınlatma salona ferahlık katar ve güzel bir dekorasyon görevi görür. Koltuk yanlarına konulan sehpaların üstüne, estetik aydınlatmalar konularak, dekoratif bir görünüş sağlanabilir. Salonu geniş göstermek için açık renkler kullanılmalıdır. Bu tercih ferahlık sağlar.

Örneğin; kullanılacak koltuğun kumaşlarının açık renkte seçilmesi gerekir. Halılar ve perdeler de yine açık renk olmalıdır. Perde seçiminde de tül perde kullanılabilir. Bunlar ferah bir görüntü sağlayacaktır. Bunun dışında zeminde kullanılan ürün çok önemlidir. Açık renk bir ahşap veya mermer kullanılması, dekorasyon açısından çok şık duracaktır. Bunların boyutuna da özen göstermek gerekir.

Çünkü boyutları büyük olduğunda, daha geniş ve ferah bir görüntü sağlanacaktır. Sizlerin de örnek tasarımımız da gördüğünüz üzere, tüm bu prensipleri göz önünde bulundurarak rahat ve ferah bir hayat alanı oluşturduk. Sizlerde salonlarınızda bir değişikliğe gitmek ya da salonunu dekore etmek istiyorsanız bizlerle iletişim kurabilirsiniz.

Yatak Odası Tasarımı

Yatak odasında gardırobun olmaması tercihtir. Eğer kullanılacak başka bir yer yoksa ve yatak odasında kullanılması gerekiyorsa, ilk dikkat edilmesi gereken kapaklarının açılabilir rahatlıkta olmasıdır. Bu kullanım açısından çok büyük kolaylık sağlar.

Kapağın açılacağı bir yer yoksa kayar kapılı dolaplardan kullanılabilir. Bunun da yer kazanma açısından büyük avantajı vardır. Açık kapak kullanılması söz konusuysa, gardırobun göze batmayacak yerlerde kullanılması yararlıdır. Çünkü dolabın içinde renk açısından çok fazla dağınıklık olmaktadır.

Yatağın yanında yan biçimde kullanılabilir. Yatak odası için renk seçimi çok önemli bir konudur. Yatak odasının sakinliği için çok canlı renkler kullanılmamalıdır. Bunlar cart kırmızı, cart sarı veya çok canlı turuncular olmamalıdır. Yatak odası uyku dolayısıyla kullanıldığı için, genellikle daha yumuşak ve pastel renkler kullanılmalıdır.

Bejler, krem renkleri uyku için kolaylık sağlayacağından dolayı, genelde odaya hakim renkler olmalıdır. Sadece duvar renkleri değil, aynı zamanda yatağın üzerinde kullanılan kumaş renkleri de önemlidir. Renk açısından hafif flu, uçucu renkler olmalıdır ki yatak odasına girildiği zaman ferahlık hissi verebilsin.

Yatak odasında aydınlatmanın önemi büyüktür. Yatıldığı zaman göze direkt gelmeyecek ışıkları kullanmakta fayda vardır. Aydınlatmayı, yatağın yanında duran komidinlerin üstüne koymak daha yararlıdır. Hem okuma açısından kolaylık sağlar, hem de genel aydınlatmanın dışında ayrı bir aydınlatma edinilmiş olur. Yatağın üstüne konulan sarkıt aydınlatma, genel aydınlatmayı sağlar.

Bu aydınlatmanın gözleri rahatsız etmemesi için, zemine doğru vurulan değil de tavana doğru vurulup yayılan bir aydınlatmanın tercih edilmesi daha doğru olur. Yatak odasında aksesuarların yerleri aslında belirlidir. Örneğin, yatak odalarında tabloların büyük önemi vardır. Tablolar genellikle yatak başlarında kullanılır. Ayrıca iki tane tablo, komidinlerin arkasında kullanılabilir.

Bu da aksesuar açısından büyük zenginlik sağlar. Yatak odasında çok fazla aksesuar kullanılmamalıdır. Dikkati dağıtacak ya da uykuya geçişi zorlaştıracak biblolar veya çok fazla ayna kullanımı, uyku için rahatlatıcı değildir. Dolayısıyla çok fazla kullanılmamasında fayda vardır.

Sizler de bu prensipleri göz önünde bulundurarak yapmış olduğumuz tasarımları gözden geçirebilir ve yatak odalarınızı tümden değiştirip yeni bir mekan elde edebilirsiniz bunun için yapmanız gereken tek şey Antonovich tasarım ekibinin başvuru formunu doldurmaktır. Sizlere en kısa süre içerisinde ulaşıp en iyi kararlı beraberce vereceğiz.

Çocuk Odası Tasarımı

Çocuk odaları konusunda hizmet veren firmalar çocukların sürekli değişen ihtiyaç ve beklentilerine cevap verebilmek için daha çok modüler mobilya sistemleri üretiyorlar.

Mekanın optimum kullanımına ve zaman içeresinde yapılacak değişikliklere (ekleme veya çıkartmalar) uygunluğu düşünülürse en rahat çözüm olarak kabul edilir. Ders çalışma, uyuma, hobilerini geliştirme ve arkadaşlarını konuk edebilme özelliklerinin bir çocuk odasında mutlaka olması gerekir.

Yatak, oturma birimi, çalışma masası, şifonyer, gardırop ve kütüphane sıklıkla kullanılan ünitelerden bazıları. Malzemeler ise daha çok ahşap, lake ve metal olarak kullanılır. Son yıllarda çocuk odalarında mavi-yeşil lake, kiraz, maun, ceviz ve masif kaplamalara da rastlanıyor. Eski bir sandık, sepet veya yer minderleri, kilimler gençlerin ilgisini çeken diğer objelerdir. Duvarlar, perde ve yatak örtüleri alabildiğine canlı kullanılmalıdır.

Mümkünse seçimi çocukların yapmasına izin verin ve bazı seçimlerinde biraz hoşgörülü olun. Yaşının heyecanını, duygularını yansıtacak çılgın renkler veya objeler size pek uyumlu gelmese bile, onu mutlu edebilir. Yapmış olduğumuz çocuk odası tasarımında da gördüğünüz gibi bir denizci odası oluşturmayı hedefledik.

Duvar renkleri, tavan renkleri denizin özgürlüğünü verirken, perde, resim ve diğer aksesuarlar ile gemiyi yansıtan bir tasarım örneğini tercih ettik. Odanın tamamında uyguladığımız renk, mobilya ve aksesuar seçimlerinin tamamıyla ahengi yakalayan bir sonuç elde etmeyi başardık.

Mutfak Tasarımı

Mutfak dekorasyonu özellikle bayanlar için son derece önemlidir. Vaktinizin birçoğunu mutfakta geçirdiğinizi düşünürseniz ne kadar önemli olduğunu daha rahat kavrayabilirsiniz. Üstelik mutfak önemlidir yemeğini mutfakta yiyen ailelerin beraberce yemek yedikleri tek yer ve özel bir zaman dilimidir.

Orada rahat hareket edebiliyor olmanız, kurulan düzen ve mutfak düzeninin ihtiyaçlara cevap verebiliyor olması dekorasyonun ne kadar başarılı olduğunu da gösterir. Mutfak dekorasyonu sadece görsellik değildir, kullanışlılıktır da aynı zamanda. Mutfağınızda canlı ve pastel renkler tercih etmeniz daha eğlenceli, daha enerjik bir ortam olmasını sağlayacak, hoşça vakit geçirmeniz uygun ortam oluşturulmuş olacaktır.

Diğer yandan mutfağınızda kullanacağınız aksesuarlar göze hitap etmesini sağlarken, mutfak dolaplarının kullanışlılığı zaman kazanmanızı sağlayacaktır. Açık mutfak yaşam mekanı olarak en çok kullanılan salonla mutfağın arasında bir ayırma duvar olmadan entegre edilerek hayat standardı sunan mutfak şeklidir. Açık mutfak şekli Türk kültürüne göre avantaj ve dezavantajları olan bir mutfak şeklidir.

Son dönemler de en çok tercih edilen açık mutfak tipi yapı olarak da artık bu kullanım şeklini toplumca kabul edilir hale getirmiştir. Bizim yaşam şeklimizde yemek yapmak çok önemli bir yere sahip olduğu için 2 kişilik ailelerde sorun olmasa da çok bireye sahip evler de açık mutfak sorun oluşturabilir.

Bu yüzden dekorasyon açısından güzel görünse de yaşam şeklinize uygun değilse tercih etmenizi önermiyoruz.  Antonovich tasarım ekibi ile danışmanlık yaparak en iyi sonuçları bizlerle elde edebileceğinizi garanti ediyoruz.

Banyo Tasarımı

Banyoyu dekore ederken kullanılacak renkler, banyo büyüklüğüne göre seçilebilir. Daha küçük banyolarda açık renklerin kullanımı, banyoyu olduğundan büyük gösterecektir. Özellikle yer ve tavan renklerinin açık olması ferah bir algı yaratacaktır.

Kullanılacak banyo takımları da açık renklerde seçilirse, banyoyu ferahlatacaktır. Büyük banyolar için, koyu renklerde duvar karosu, seramikler veya duvar kağıtları kullanımı, sıcak bir banyo hissiyatı yaratmanıza yardımcı olacaktır. Banyo için seçilecek aksesuarlarda dikkat edilecek konu banyonun büyüklüğüdür.

Küçük banyolarda kullanılacak küçük aksesuarlar, banyonun çok daha şık görünmesini sağlayacaktır. Havlulukların, çekmecelerin, rezervuarların küçük olması, banyonun geniş ve kullanışlı görünmesini sağlayacaktır. Büyük banyolar için, büyük duşakabin, lavabo ve tuvalet alanları daha faydalı olacaktır. Son dönemlerde en çok kullanılan aksesuarlardan biri banyo duvarlarında kullanılacak tablolardır.

Yanında kullanacağınız aydınlatma ürünleriyle banyoyu evin çok önemli bir odası haline getirebilirsiniz. Banyoda kullanılacak aydınlatmalar, mutlaka banyo dekoruna uygun bir şekilde konumlandırılmalıdır. Sıcak ve renkli bir banyo dekoruna sahipseniz, küçük abajurlarla banyoya daha sıcak ve şık bir görünüm verebilirsiniz.
Banyolarda kullanılacak sarı aydınlatmalar, sakin ve rahatlatıcı bir hal almasına yardımcı olacaktır. Aydınlatmalar, büyük boyutlarda değil, lavabonun etrafına konulabilecek lambalarla sağlanırsa, çok daha konforlu bir banyoya sahip olabilirsiniz. Banyolar, evlerin çok önemli kullanım alanlarından biridir. Küçük banyolarda kullanılacak bazı ipuçları, banyonun çok daha büyük ve kullanışlı olmasına yol açacaktır. Örneğin; duvara gömmeli rezervuar sistemleri, banyoyu çok daha kullanışlı hale getirecektir.

Küçük banyolarda daha açık renklerde kullanılacak banyo perdeler, banyoyu rahat bir algıya ulaştıracaktır. Büyük banyolar için de, kullanılacak büyük bir ayaklı havlu dolabı veya büyük bir tuvalet kağıtlık, hem banyoyu dolduracak hem de sizin için daha kullanışlı hale getirecektir. Görmüş  olduğunuz gibi lüksün, kalitenin ve konforun tam manası ile uygulandığı banyomuzda zenginlik göze çarpmaktadır, bu tür bir banyoya sahip olmak artık hiç de zor değil yapmanız gereken tek şey bizlerle iletişime geçmeniz.

Yeni evinizin en iyi tasarıma sahip olması için istekte bulunun.
Verilen formu doldurunuz, en kısa sürede sizlerle iletişime geçip detaylar hakkında konuşacağız.
[gravityform id=”1″ title=”false” description=”false” ajax=”true”]